SMAJ15CAH
SMAJ15CAH Eaton - Electronics Division
eaton-smaje-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1062-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMA
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 16.4A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 15V
Supplier Device Package: SMA
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 24.4V
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 4279 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 27
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMAJ15CAH Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 16.4A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 15V, Supplier Device Package: SMA, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 16.7V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 24.4V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMAJ15CAH SMAJ15CAH Hersteller : Eaton Electronics eaton-smaje-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1062-en.pdf SMAJH SERIES_A2102.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes SMAJE AUTO, 15V
auf Bestellung 3420 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Mindestbestellmenge: 4
Type: Zener
Applications: Telecom
Supplier Device Package: SMA
Bidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package: DO-214AC (SMA)
Power - Peak Pulse: 400W
Produkt ist nicht verfügbar
SMAJ15CAH SMAJ15CAH Hersteller : Taiwan Semiconductor eaton-smaje-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1062-en.pdf SMAJH SERIES_A2102.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 400W, 17.6V, 5%, Bidirectional, TVS
SMAJ15CAH Hersteller : EATON ELECTRONICS SMAJ-H.pdf Category: Bidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 0.4kW; 16.7÷18.5V; 16.4A; bidirectional; SMA; reel,tape
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.4kW
Max. off-state voltage: 15V
Breakdown voltage: 16.7...18.5V
Max. forward impulse current: 16.4A