Produkte > BOURNS INC. > SMAJ15CA-Q
SMAJ15CA-Q
SMAJ15CA-Q Bourns Inc.
SMAJ-Q.pdf
Hersteller: Bourns Inc.
Description: TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AC
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 16.4A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 15V
Supplier Device Package: DO-214AC (SMA)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 24.4V
Power - Peak Pulse: 400W
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 10000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMAJ15CA-Q Bourns Inc.
Description: TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 16.4A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 15V, Supplier Device Package: DO-214AC (SMA), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 16.7V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 24.4V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Part Status: Active, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMAJ15CAQ SMAJ15CAQ Hersteller : Yangjie Technology Description: TVS - Diodes SMA 15V 400W
Packaging: Tape & Reel (TR)
Part Status: Active
auf Bestellung 750000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7500
SMAJ15CA-Q SMAJ15CA-Q Hersteller : Bourns smaj_q.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 15volts 400W 5% Bi-Dir. AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 5
Type: Zener
Applications: Telecom
Bidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 400W
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 27
SMAJ15CAQ Hersteller : Yangjie Electronic Technology SMAJ15CAQ
SMAJ15CA-Q SMAJ15CA-Q Hersteller : Bourns smajq.pdf Diode TVS Single Bi-Dir 15V 400W Automotive AEC-Q101 2-Pin SMA T/R
Produkt ist nicht verfügbar
SMAJ15CA-Q Hersteller : BOURNS smaj-q.pdf Category: Bidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 0.4kW; 16.7÷18.5V; 16.4A; bidirectional; ±5%; SMA; SMAJ
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.4kW
Max. off-state voltage: 15V
Breakdown voltage: 16.7...18.5V
Max. forward impulse current: 16.4A
Semiconductor structure: bidirectional
Case: SMA
Mounting: SMD
Leakage current: 1µA
Manufacturer series: SMAJ
Application: automotive industry
Kind of package: reel; tape
Tolerance: ±5%