Produkte > BOURNS > SMAJ180CA
SMAJ180CA
SMAJ180CA Bourns
smaj.pdf
Hersteller: Bourns
Diode TVS Single Bi-Dir 180V 400W 2-Pin SMA T/R
auf Bestellung 10000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMAJ180CA Bourns
Description: TVS DIODE 180VWM 292VC DO214AC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1.4A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 180V, Supplier Device Package: DO-214AC (SMA), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 201V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 292V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMAJ180CA SMAJ180CA Hersteller : Bourns smaj.pdf Diode TVS Single Bi-Dir 180V 400W 2-Pin SMA T/R
auf Bestellung 10000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10000
Mindestbestellmenge: 894
SMAJ180CA SMAJ180CA Hersteller : Bourns Inc. SMAJ.pdf Description: TVS DIODE 180VWM 292VC DO214AC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AC, SMA
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1.4A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 180V
Supplier Device Package: DO-214AC (SMA)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 201V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 292V
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-214AC, SMA
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Applications: General Purpose
Bidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Mindestbestellmenge: 28
Mindestbestellmenge: 5
auf Bestellung 3 Stücke:
auf Bestellung 3 Stücke:
SMAJ180CA Hersteller : Yenyo Technology SMAJ.pdf Surface Mount Transient Voltage Suppressor
Produkt ist nicht verfügbar
SMAJ180CA SMAJ180CA Hersteller : Littelfuse littelfuse-tvs-diode-smaj-datasheet.pdf TVS Diode Single Bi-Dir 180V 400W 2-Pin SMA T/R
Produkt ist nicht verfügbar
SMAJ180CA SMAJ180CA Hersteller : Eaton Electronics eton_s_a0011559283_1-2264543.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS, SMAJ series, 180V Oper., Bi-dir
SMAJ180CA Hersteller : BOURNS SMAJ.pdf Category: Bidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 0.4kW; 201÷222V; 1.4A; bidirectional; ±5%; SMA; SMAJ
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.4kW
Max. off-state voltage: 180V
Breakdown voltage: 201...222V
Max. forward impulse current: 1.4A
Semiconductor structure: bidirectional
Case: SMA
Mounting: SMD
Leakage current: 1µA
Manufacturer series: SMAJ
Kind of package: reel; tape
Tolerance: ±5%
SMAJ180CA Hersteller : EATON ELECTRONICS SMAJ.pdf Category: Bidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 0.4kW; 201÷222V; 1.4A; bidirectional; SMA; reel,tape
Type of diode: TVS
Max. off-state voltage: 180V
Breakdown voltage: 201...222V
Case: SMA
Mounting: SMD
Leakage current: 1µA
Manufacturer series: SMAJ
Kind of package: reel; tape
SMAJ180CA SMAJ180CA Hersteller : LITTELFUSE SMAJ_ser.pdf Category: Bidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 400W; 211.5V; 1.4A; bidirectional; ±5%; DO214AC; SMAJ
Max. off-state voltage: 180V
Breakdown voltage: 211.5V
Case: DO214AC
Features of semiconductor devices: glass passivated
Tolerance: ±5%
SMAJ180CA Hersteller : YANGJIE TECHNOLOGY SMAJ.pdf Category: Bidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 0.4kW; 200÷220V; 1.37A; bidirectional; DO214AC,SMA
Max. off-state voltage: 180V
Max. forward impulse current: 1.37A