SMAJ24AH
SMAJ24AH Taiwan Semiconductor Corporation
SMAJH SERIES_A2102.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AC, SMA
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 10.3A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 24V
Supplier Device Package: DO-214AC (SMA)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 38.9V
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 7500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMAJ24AH Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 10.3A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 24V, Supplier Device Package: DO-214AC (SMA), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 26.7V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 38.9V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No, Part Status: Discontinued at Digi-Key, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-214AC, SMA
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Applications: Telecom
Supplier Device Package: SMA
Unidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 4796 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 35
SMAJ24AH SMAJ24AH Hersteller : Eaton Electronics SMAJH SERIES_A2102.pdf eaton-smaje-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1062-en.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes SMAJE AUTO, 24V
Mindestbestellmenge: 5
Packaging: Cut Tape (CT)
Power - Peak Pulse: 400W
Mindestbestellmenge: 25
SMAJ24AH SMAJ24AH Hersteller : Taiwan Semiconductor SMAJH SERIES_A2102.pdf eaton-smaje-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1062-en.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 400W, 28.1V, 5%, Unidirectional, TVS
Mindestbestellmenge: 4
Mindestbestellmenge: 4
SMAJ24AH SMAJ24AH Hersteller : Taiwan Semiconductor smajh20series_a2102.pdf Diode TVS Single Uni-Dir 24V 400W 2-Pin SMA T/R Automotive AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Applications: Telecom
Supplier Device Package: SMA
Power - Peak Pulse: 400W
Produkt ist nicht verfügbar
SMAJ24AH Hersteller : EATON ELECTRONICS SMAJ-H.pdf Category: Unidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 0.4kW; 26.7÷29.5V; 10.3A; unidirectional; SMA; SMAJ
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.4kW
Max. off-state voltage: 24V
Breakdown voltage: 26.7...29.5V
Max. forward impulse current: 10.3A
Semiconductor structure: unidirectional
Case: SMA
Mounting: SMD
Leakage current: 1µA
Kind of package: reel; tape
Manufacturer series: SMAJ
Application: automotive industry
Description: Diode: TVS; 0.4kW; 26.7V; 10.3A; unidirectional; ±5%; SMA; reel,tape
Type of diode: TVS
Max. off-state voltage: 24V
Breakdown voltage: 26.7V
Tolerance: ±5%