SMAJ24CAH
SMAJ24CAH Eaton - Electronics Division
eaton-smaje-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1062-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMA
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 10.3A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 24V
Supplier Device Package: SMA
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 38.9V
Power - Peak Pulse: 400W
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 3175 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 26
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMAJ24CAH Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 10.3A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 24V, Supplier Device Package: SMA, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 26.7V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 38.9V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMAJ24CAH SMAJ24CAH Hersteller : Eaton Electronics eaton-smaje-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1062-en.pdf SMAJH SERIES_A2102.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes SMAJE AUTO, 24V
auf Bestellung 4185 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Mindestbestellmenge: 4
SMAJ24CAH SMAJ24CAH Hersteller : Taiwan Semiconductor smajh20series_a2102.pdf Diode TVS Single Bi-Dir 24V 400W 2-Pin SMA T/R Automotive AEC-Q101
Type: Zener
Applications: Telecom
Supplier Device Package: SMA
Bidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 400W
Packaging: Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package: DO-214AC (SMA)
Power - Peak Pulse: 400W
SMAJ24CAH SMAJ24CAH Hersteller : Taiwan Semiconductor eaton-smaje-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1062-en.pdf SMAJH SERIES_A2102.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 400W, 28.1V, 5%, Bidirectional, TVS
Description: Diode: TVS; 0.4kW; 26.7V; 10.3A; bidirectional; ±5%; SMA; reel,tape
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.4kW
Max. off-state voltage: 24V
Breakdown voltage: 26.7V
Max. forward impulse current: 10.3A
Semiconductor structure: bidirectional
Kind of package: reel; tape
Tolerance: ±5%
SMAJ24CAH Hersteller : EATON ELECTRONICS SMAJ-H.pdf Category: Bidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 0.4kW; 26.7÷29.5V; 10.3A; bidirectional; SMA; reel,tape
Type of diode: TVS
Max. off-state voltage: 24V
Breakdown voltage: 26.7...29.5V