Produkte > BOURNS INC. > SMAJ250CA-H
SMAJ250CA-H
SMAJ250CA-H Bourns Inc.
SMAJ.pdf
Hersteller: Bourns Inc.
Description: TVS DIODE 250VWM 405VC SMA
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 250V
Supplier Device Package: DO-214AC (SMA)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 279V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 405V
Power - Peak Pulse: 400W
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMAJ250CA-H Bourns Inc.
Description: TVS DIODE 250VWM 405VC SMA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 250V, Supplier Device Package: SMA, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 279V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 405V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote SMAJ250CA-H
Type: Zener
Applications: Telecom
Supplier Device Package: SMA
Bidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
SMAJ250CAH SMAJ250CAH Hersteller : Eaton Electronics eaton-smaje-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1062-en.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes SMAJE AUTO, 25V
SMAJ250CAH Hersteller : EATON ELECTRONICS SMAJ-H.pdf Category: Bidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 0.4kW; 279÷309V; 1A; bidirectional; SMA; reel,tape; SMAJ
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.4kW
Max. off-state voltage: 250V
Breakdown voltage: 279...309V
Max. forward impulse current: 1A