Produkte > BOURNS > SMAJ28A-Q
SMAJ28A-Q
SMAJ28A-Q Bourns
smajq.pdf
Hersteller: Bourns
Diode TVS Single Uni-Dir 28V 400W Automotive AEC-Q101 2-Pin SMA T/R
auf Bestellung 16110 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1112
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMAJ28A-Q Bourns
Description: TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 8.8A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 28V, Supplier Device Package: DO-214AC (SMA), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 31.1V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 45.4V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Part Status: Active, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMAJ28A-Q SMAJ28A-Q Hersteller : Bourns Inc. SMAJ-Q.pdf Description: TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AC
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 8.8A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 28V
Supplier Device Package: DO-214AC (SMA)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 45.4V
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Part Status: Active
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 15000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5000
SMAJ28AQ SMAJ28AQ Hersteller : Yangjie Technology Description: TVS - Diodes SMA 28V 400W
Packaging: Tape & Reel (TR)
Part Status: Active
Type: Zener
Applications: Telecom
Unidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 77
SMAJ28A-Q SMAJ28A-Q Hersteller : Bourns smaj_q.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 28volts 400W 5% Uni-Dir. AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 4
SMAJ28AQ Hersteller : Yangjie Electronic Technology Surface Mount Transient Voltage Suppressors
SMAJ28A-Q SMAJ28A-Q Hersteller : Bourns smajq.pdf Diode TVS Single Uni-Dir 28V 400W Automotive AEC-Q101 2-Pin SMA T/R
Produkt ist nicht verfügbar
SMAJ28A-Q Hersteller : BOURNS smaj-q.pdf Category: Unidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 0.4kW; 31.1÷34.4V; 8.8A; unidirectional; ±5%; SMA; SMAJ
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.4kW
Max. off-state voltage: 28V
Breakdown voltage: 31.1...34.4V
Max. forward impulse current: 8.8A
Semiconductor structure: unidirectional
Tolerance: ±5%