SMAJ28CAH
SMAJ28CAH Taiwan Semiconductor
smajh20series_a2102.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor
Diode TVS Single Bi-Dir 28V 400W 2-Pin SMA T/R Automotive AEC-Q101
auf Bestellung 662500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2763
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMAJ28CAH Taiwan Semiconductor
Description: TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 8.8A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 28V, Supplier Device Package: DO-214AC (SMA), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 31.1V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 45.4V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Part Status: Active, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 9256 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
SMAJ28CAH SMAJ28CAH Hersteller : Taiwan Semiconductor smajh20series_a2102.pdf Diode TVS Single Bi-Dir 28V 400W 2-Pin SMA T/R Automotive AEC-Q101
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 8.8A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 28V
Supplier Device Package: DO-214AC (SMA)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 45.4V
Power - Peak Pulse: 400W
Type: Zener
Bidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 400W
Packaging: Tape & Reel (TR)
Applications: Telecom
Supplier Device Package: SMA
Power - Peak Pulse: 400W
Packaging: Cut Tape (CT)
Applications: Telecom
Supplier Device Package: SMA
Power - Peak Pulse: 400W
SMAJ28CAH SMAJ28CAH Hersteller : Eaton Electronics pdf.php?pn=SMAJ28CAH eaton-smaje-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1062-en.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes SMAJE AUTO, 28V
SMAJ28CAH SMAJ28CAH Hersteller : Taiwan Semiconductor pdf.php?pn=SMAJ28CAH eaton-smaje-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1062-en.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 400W, 32.8V, 5%, Bidirectional, TVS
SMAJ28CAH Hersteller : EATON ELECTRONICS SMAJ-H.pdf Category: Bidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 0.4kW; 31.1÷34.4V; 8.8A; bidirectional; SMA; reel,tape
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.4kW
Max. off-state voltage: 28V
Breakdown voltage: 31.1...34.4V
Max. forward impulse current: 8.8A
Semiconductor structure: bidirectional
Case: SMA
Mounting: SMD
Leakage current: 1µA
Manufacturer series: SMAJ
Application: automotive industry
Kind of package: reel; tape
Description: Diode: TVS; 0.4kW; 31.1V; 8.8A; bidirectional; ±5%; SMA; reel,tape
Type of diode: TVS
Max. off-state voltage: 28V
Breakdown voltage: 31.1V
Case: SMA
Mounting: SMD
Manufacturer series: SMAJ
Kind of package: reel; tape
Tolerance: ±5%