SMAJ33CAH TAIWAN SEMICONDUCTOR
Hersteller: TAIWAN SEMICONDUCTOR
Category: Bidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 0.4kW; 36.7V; 7.5A; bidirectional; ±5%; SMA; reel,tape
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.4kW
Max. off-state voltage: 33V
Breakdown voltage: 36.7V
Max. forward impulse current: 7.5A
Semiconductor structure: bidirectional
Case: SMA
Mounting: SMD
Manufacturer series: SMAJ
Application: automotive industry
Kind of package: reel; tape
Tolerance: ±5%
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMAJ33CAH TAIWAN SEMICONDUCTOR
Description: TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 7.5A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 33V, Supplier Device Package: SMA, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 36.7V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 53.3V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
SMAJ33CAH | Hersteller : Eaton - Electronics Division |
Description: TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMAPackaging: Cut Tape (CT) Package / Case: DO-214AC, SMA Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ) Applications: Telecom Current - Peak Pulse (10/1000µs): 7.5A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 33V Supplier Device Package: SMA Bidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 36.7V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 53.3V Power - Peak Pulse: 400W Power Line Protection: No Grade: Automotive Qualification: AEC-Q101 |
auf Bestellung 3180 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
SMAJ33CA-H | Hersteller : Bourns |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 33volts 5uA 7.5 Amps Bi-Dir |
auf Bestellung 6181 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
SMAJ33CAH | Hersteller : Taiwan Semiconductor Corporation |
Description: TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214ACPackaging: Cut Tape (CT) Package / Case: DO-214AC, SMA Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ) Current - Peak Pulse (10/1000µs): 7.5A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 33V Supplier Device Package: DO-214AC (SMA) Bidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 36.7V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 53.3V Power - Peak Pulse: 400W Power Line Protection: No Grade: Automotive Qualification: AEC-Q101 |
SMAJ33CAH | Hersteller : Taiwan Semiconductor |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 400W, 38.7V, 5%, Bidirectional, TVS |
Diode TVS Single Bi-Dir 33V 400W 2-Pin SMA T/R Automotive AEC-Q101 |
Produkt ist nicht verfügbar |
Description: TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214ACPackaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: DO-214AC, SMA Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ) Current - Peak Pulse (10/1000µs): 7.5A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 33V Supplier Device Package: DO-214AC (SMA) Bidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 36.7V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 53.3V Power - Peak Pulse: 400W Power Line Protection: No Grade: Automotive Qualification: AEC-Q101 |
Produkt ist nicht verfügbar |
SMAJ33CAH | Hersteller : Eaton Electronics |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes SMAJE AUTO, 33V |
Category: Bidirectional TVS SMD diodesDescription: Diode: TVS; 0.4kW; 36.7÷40.6V; 7.5A; bidirectional; SMA; reel,tape Type of diode: TVS Peak pulse power dissipation: 0.4kW Max. off-state voltage: 33V Breakdown voltage: 36.7...40.6V Max. forward impulse current: 7.5A Semiconductor structure: bidirectional Case: SMA Mounting: SMD Leakage current: 1µA Manufacturer series: SMAJ Application: automotive industry Kind of package: reel; tape |