SMAJ36AQ
SMAJ36AQ Yangjie Technology
Hersteller: Yangjie Technology
Description: TVS - Diodes SMA 36V 400W
Packaging: Tape & Reel (TR)
Part Status: Active
auf Bestellung 750000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMAJ36AQ Yangjie Technology
Description: TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6.9A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 36V, Supplier Device Package: DO-214AC (SMA), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 40V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 58.1V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMAJ36A-Q SMAJ36A-Q Hersteller : Bourns smajq.pdf Diode TVS Single Uni-Dir 36V 400W Automotive AEC-Q101 2-Pin SMA T/R
auf Bestellung 9375 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 856
SMAJ36A-Q SMAJ36A-Q Hersteller : Bourns smaj_q.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 36volts 400W 5% Uni-Dir. AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 4
SMAJ36A-Q SMAJ36A-Q Hersteller : Bourns Inc. SMAJ-Q.pdf Description: TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AC
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6.9A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 36V
Supplier Device Package: DO-214AC (SMA)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 58.1V
Power - Peak Pulse: 400W
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 21
Produkt ist nicht verfügbar
Type: Zener
Applications: Telecom
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 40V
Power - Peak Pulse: 400W
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
SMAJ36A-Q Hersteller : BOURNS smaj-q.pdf Category: Unidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 0.4kW; 40÷44.2V; 6.9A; unidirectional; ±5%; SMA; SMAJ
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.4kW
Max. off-state voltage: 36V
Breakdown voltage: 40...44.2V
Max. forward impulse current: 6.9A
Semiconductor structure: unidirectional
Tolerance: ±5%