SMAJ36CAH Eaton - Electronics Division
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMA
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-214AC, SMA
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6.9A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 36V
Supplier Device Package: SMA
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 58.1V
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMAJ36CAH Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6.9A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 36V, Supplier Device Package: DO-214AC (SMA), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 40V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 58.1V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Part Status: Active, Qualification: AEC-Q101.
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
SMAJ36CAH | Hersteller : Eaton Electronics |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes SMAJE AUTO, 36V |
auf Bestellung 4980 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
SMAJ36CAH | Hersteller : Taiwan Semiconductor |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 400W, 42.1V, 5%, Bidirectional, TVS |
auf Bestellung 4948 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
SMAJ36CAH | Hersteller : Taiwan Semiconductor Corporation |
Description: TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214ACPackaging: Cut Tape (CT) Package / Case: DO-214AC, SMA Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ) Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6.9A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 36V Supplier Device Package: DO-214AC (SMA) Bidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 40V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 58.1V Power - Peak Pulse: 400W Power Line Protection: No Grade: Automotive Part Status: Active Qualification: AEC-Q101 |
SMAJ36CA-H | Hersteller : Bourns |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 36volts 5uA 6.9 Amps Bi-Dir |
Diode TVS Single Bi-Dir 36V 400W 2-Pin SMA T/R Automotive AEC-Q101 |
Produkt ist nicht verfügbar |
Produkt ist nicht verfügbar |
SMAJ36CAH | Hersteller : Eaton - Electronics Division |
Description: TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMAPackaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: DO-214AC, SMA Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ) Applications: Telecom Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6.9A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 36V Supplier Device Package: SMA Bidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 40V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 58.1V Power - Peak Pulse: 400W Power Line Protection: No Grade: Automotive Qualification: AEC-Q101 |