Produkte > BOURNS > SMAJ400CA-H
SMAJ400CA-H
SMAJ400CA-H Bourns
SMAJ.pdf
Hersteller: Bourns
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 440volts 1uA .6 Amps Bi-Dir
auf Bestellung 6990 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMAJ400CA-H Bourns
Description: TVS DIODE 400VWM 648VC SMA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 600mA, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 400V, Supplier Device Package: SMA, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 447V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 648V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote SMAJ400CA-H
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMAJ400CA-H SMAJ400CA-H Hersteller : Bourns Inc. SMAJ.pdf Description: TVS DIODE 400VWM 648VC SMA
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 600mA
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 400V
Supplier Device Package: DO-214AC (SMA)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 447V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 648V
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Produkt ist nicht verfügbar
Type: Zener
Applications: Telecom
Supplier Device Package: SMA
Bidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 400W
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
SMAJ400CAH SMAJ400CAH Hersteller : Eaton Electronics eaton-smaje-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1062-en.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes SMAJE AUTO, 40V
SMAJ400CAH Hersteller : EATON ELECTRONICS SMAJ-H.pdf Category: Bidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 0.4kW; 447÷494V; 0.6A; bidirectional; SMA; reel,tape
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.4kW
Max. off-state voltage: 0.4kV
Breakdown voltage: 447...494V
Max. forward impulse current: 0.6A