SMAJ400CA-H Bourns
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMAJ400CA-H Bourns
Description: TVS DIODE 400VWM 648VC SMA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 600mA, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 400V, Supplier Device Package: SMA, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 447V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 648V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote SMAJ400CA-H
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis |
|---|---|---|---|---|---|
SMAJ400CA-H | Hersteller : Bourns Inc. |
Description: TVS DIODE 400VWM 648VC SMAPackaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: DO-214AC, SMA Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ) Applications: General Purpose Current - Peak Pulse (10/1000µs): 600mA Voltage - Reverse Standoff (Typ): 400V Supplier Device Package: DO-214AC (SMA) Bidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 447V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 648V Power - Peak Pulse: 400W Power Line Protection: No |
Produkt ist nicht verfügbar |
SMAJ400CAH | Hersteller : Eaton - Electronics Division |
Produkt ist nicht verfügbar |
SMAJ400CAH | Hersteller : Eaton Electronics |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes SMAJE AUTO, 40V |
Category: Bidirectional TVS SMD diodesDescription: Diode: TVS; 0.4kW; 447÷494V; 0.6A; bidirectional; SMA; reel,tape Type of diode: TVS Peak pulse power dissipation: 0.4kW Max. off-state voltage: 0.4kV Breakdown voltage: 447...494V Max. forward impulse current: 0.6A Semiconductor structure: bidirectional Case: SMA Mounting: SMD Leakage current: 1µA Kind of package: reel; tape Manufacturer series: SMAJ Application: automotive industry |