Produkte > VISHAY > SMAJ40A-M3/5A
SMAJ40A-M3/5A
SMAJ40A-M3/5A Vishay
smaj50a.pdf
Hersteller: Vishay
Diode TVS Single Uni-Dir 40V 400W 2-Pin SMA T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMAJ40A-M3/5A Vishay
Description: TVS DIODE 40VWM 64.5VC DO214AC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6.2A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 40V, Supplier Device Package: DO-214AC (SMA), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 44.4V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 64.5V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote SMAJ40A-M3/5A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6.2A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 40V
Supplier Device Package: DO-214AC (SMA)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 44.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 64.5V
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
SMAJ40A-M3/5A SMAJ40A-M3/5A Hersteller : Vishay Semiconductors smaj50a.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 400W,40V 5%,UNIDIR,SMA TVS
SMAJ40A-M3\5A SMAJ40A-M3\5A Hersteller : Vishay ESD Protection Diodes / TVS Diodes 400W,40V 5%,UNIDIR,SMA TVS