Produkte > BOURNS > SMAJ40CA-Q
SMAJ40CA-Q
SMAJ40CA-Q Bourns
smajq.pdf
Hersteller: Bourns
Diode TVS Single Bi-Dir 40V 400W Automotive AEC-Q101 2-Pin SMA T/R
auf Bestellung 20000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMAJ40CA-Q Bourns
Description: TVS DIODE 40VWM 64.5VC DO214AC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6.2A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 40V, Supplier Device Package: DO-214AC (SMA), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 44.4V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 64.5V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Part Status: Active, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMAJ40CA-Q SMAJ40CA-Q Hersteller : Bourns smajq.pdf Diode TVS Single Bi-Dir 40V 400W Automotive AEC-Q101 2-Pin SMA T/R
auf Bestellung 20000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5000
Mindestbestellmenge: 962
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6.2A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 40V
Supplier Device Package: DO-214AC (SMA)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 44.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 64.5V
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Part Status: Active
Qualification: AEC-Q101
SMAJ40CAQ SMAJ40CAQ Hersteller : Yangjie Technology Description: TVS - Diodes SMA 40V 400W
Packaging: Tape & Reel (TR)
Part Status: Active
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Zener
Applications: Telecom
Bidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 400W
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 30
SMAJ40CA-Q SMAJ40CA-Q Hersteller : Bourns smaj_q.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 40volts 400W 5% Bi-Dir. AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 4
SMAJ40CAQ Hersteller : Yangjie Electronic Technology SMAJ40CAQ
Produkt ist nicht verfügbar
SMAJ40CA-Q Hersteller : BOURNS smaj-q.pdf Category: Bidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 0.4kW; 44.4÷49.1V; 6.2A; bidirectional; ±5%; SMA; SMAJ
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.4kW
Max. off-state voltage: 40V
Breakdown voltage: 44.4...49.1V
Max. forward impulse current: 6.2A
Semiconductor structure: bidirectional
Case: SMA
Mounting: SMD
Leakage current: 1µA
Manufacturer series: SMAJ
Application: automotive industry
Kind of package: reel; tape
Tolerance: ±5%