SMAJ48A-Q Bourns Inc.
Hersteller: Bourns Inc.
Description: TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO214AC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AC, SMA
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 5.2A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 48V
Supplier Device Package: DO-214AC (SMA)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 53.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 77.4V
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMAJ48A-Q Bourns Inc.
Description: TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO214AC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 5.2A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 48V, Supplier Device Package: DO-214AC (SMA), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 53.3V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 77.4V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
SMAJ48AQ | Hersteller : Yangjie Technology | Description: TVS - Diodes SMA 48V 400W |
auf Bestellung 750000 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
SMAJ48A-Q | Hersteller : Bourns |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 48volts 400W 5% Uni-Dir. AEC-Q101 |
auf Bestellung 10338 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
SMAJ48A-Q | Hersteller : Bourns Inc. |
Description: TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO214ACPackaging: Cut Tape (CT) Package / Case: DO-214AC, SMA Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ) Applications: Telecom Current - Peak Pulse (10/1000µs): 5.2A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 48V Supplier Device Package: DO-214AC (SMA) Unidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 53.3V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 77.4V Power - Peak Pulse: 400W Power Line Protection: No Grade: Automotive Qualification: AEC-Q101 |
Diode TVS Single Uni-Dir 48V 400W Automotive AEC-Q101 2-Pin SMA T/R |