Produkte > VISHAY > SMAJ51A-E3/5A
SMAJ51A-E3/5A
SMAJ51A-E3/5A Vishay
smaj50a.pdf
Hersteller: Vishay
Diode TVS Single Uni-Dir 51V 400W 2-Pin SMA T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMAJ51A-E3/5A Vishay
Category: Unidirectional TVS SMD diodes, Description: Diode: TVS; 400W; 56.7÷62.7V; 4.9A; unidirectional; SMA; TransZorb®, Type of diode: TVS, Peak pulse power dissipation: 0.4kW, Max. off-state voltage: 51V, Breakdown voltage: 56.7...62.7V, Max. forward impulse current: 4.9A, Semiconductor structure: unidirectional, Case: SMA, Mounting: SMD, Leakage current: 1µA, Kind of package: 13 inch reel; tape, Features of semiconductor devices: glass passivated, Technology: TransZorb®, Manufacturer series: SMAJ.
Weitere Produktangebote SMAJ51A-E3/5A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AC, SMA
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 4.9A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 51V
Supplier Device Package: DO-214AC (SMA)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 82.4V
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Produkt ist nicht verfügbar
SMAJ51A-E3/5A SMAJ51A-E3/5A Hersteller : Vishay Semiconductors smaj50a.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 400W 51V 5% Uni
SMAJ51A-E3\5A SMAJ51A-E3\5A Hersteller : Vishay Semiconductors ESD Protection Diodes / TVS Diodes 400W,51V 5%,UNIDIR,SMA TVS
SMAJ51A-E3/5A Hersteller : VISHAY smaj50a.pdf Category: Unidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 400W; 56.7÷62.7V; 4.9A; unidirectional; SMA; TransZorb®
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.4kW
Max. off-state voltage: 51V
Breakdown voltage: 56.7...62.7V
Max. forward impulse current: 4.9A
Semiconductor structure: unidirectional
Case: SMA
Mounting: SMD
Leakage current: 1µA
Kind of package: 13 inch reel; tape