SMAJ54A-Q Bourns Inc.
Hersteller: Bourns Inc.
Description: TVS DIODE 54VWM 87.1VC SMA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 4.6A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 54V
Supplier Device Package: DO-214AC (SMA)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 87.1V
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Part Status: Active
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMAJ54A-Q Bourns Inc.
Description: TVS DIODE 54VWM 87.1VC SMA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 4.6A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 54V, Supplier Device Package: DO-214AC (SMA), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 60V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 87.1V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Part Status: Active, Qualification: AEC-Q101.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
SMAJ54AQ | Hersteller : Yangjie Technology |
Description: TVS - Diodes SMA 54V 400W Packaging: Tape & Reel (TR) Part Status: Active |
auf Bestellung 750000 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
SMAJ54A-Q | Hersteller : Bourns |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 54volts 400W 5% Uni-Dir. AEC-Q101 |
auf Bestellung 2407 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
SMAJ54A-Q | Hersteller : Bourns Inc. |
Description: TVS DIODE 54VWM 87.1VC SMAPackaging: Cut Tape (CT) Package / Case: DO-214AC, SMA Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ) Applications: Telecom Current - Peak Pulse (10/1000µs): 4.6A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 54V Supplier Device Package: DO-214AC (SMA) Unidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 60V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 87.1V Power - Peak Pulse: 400W Power Line Protection: No Grade: Automotive Part Status: Active Qualification: AEC-Q101 |
Diode TVS Single Uni-Dir 54V 400W Automotive AEC-Q101 2-Pin SMA T/R |
auf Bestellung 132 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
| SMAJ54AQ | Hersteller : Yangjie Electronic Technology | SMAJ54AQ |
Produkt ist nicht verfügbar |
Category: Unidirectional TVS SMD diodesDescription: Diode: TVS; 0.4kW; 60÷66.3V; 4.6A; unidirectional; ±5%; SMA; SMAJ Type of diode: TVS Peak pulse power dissipation: 0.4kW Max. off-state voltage: 54V Breakdown voltage: 60...66.3V Max. forward impulse current: 4.6A Semiconductor structure: unidirectional Tolerance: ±5% Case: SMA Mounting: SMD Leakage current: 1µA Kind of package: reel; tape Manufacturer series: SMAJ Application: automotive industry |