SMAJ58A-Q Bourns Inc.
Hersteller: Bourns Inc.
Description: TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO214AC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AC, SMA
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 4.3A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 58V
Supplier Device Package: DO-214AC (SMA)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 93.6V
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Part Status: Active
Qualification: AEC-Q101
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMAJ58A-Q Bourns Inc.
Description: TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO214AC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 4.3A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 58V, Supplier Device Package: DO-214AC (SMA), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 64.4V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 93.6V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Part Status: Active, Qualification: AEC-Q101.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
SMAJ58AQ | Hersteller : Yangjie Technology |
Description: TVS - Diodes SMA 58V 400W Packaging: Tape & Reel (TR) Part Status: Active |
auf Bestellung 750000 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
SMAJ58A-Q | Hersteller : Bourns Inc. |
Description: TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO214ACPackaging: Cut Tape (CT) Package / Case: DO-214AC, SMA Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ) Applications: Telecom Current - Peak Pulse (10/1000µs): 4.3A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 58V Supplier Device Package: DO-214AC (SMA) Unidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 64.4V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 93.6V Power - Peak Pulse: 400W Power Line Protection: No Grade: Automotive Part Status: Active Qualification: AEC-Q101 |
auf Bestellung 29790 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
SMAJ58A-Q | Hersteller : Bourns |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 58volts 400W 5% Uni-Dir. AEC-Q101 |
| SMAJ58AQ | Hersteller : Yangjie Electronic Technology | SMAJ58AQ |
Diode TVS Single Uni-Dir 58V 400W Automotive AEC-Q101 2-Pin SMA T/R |
Produkt ist nicht verfügbar |
Category: Unidirectional TVS SMD diodesDescription: Diode: TVS; 0.4kW; 64.4÷71.2V; 4.3A; unidirectional; ±5%; SMA; SMAJ Type of diode: TVS Peak pulse power dissipation: 0.4kW Max. off-state voltage: 58V Breakdown voltage: 64.4...71.2V Max. forward impulse current: 4.3A Semiconductor structure: unidirectional Case: SMA Mounting: SMD Leakage current: 1µA Manufacturer series: SMAJ Application: automotive industry Kind of package: reel; tape Tolerance: ±5% |