SMAJ58AH
SMAJ58AH Eaton - Electronics Division
eaton-smaje-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1062-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMA
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 4.3A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 58V
Supplier Device Package: SMA
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 93.6V
Power - Peak Pulse: 400W
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 4899 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 35
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMAJ58AH Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 4.3A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 58V, Supplier Device Package: SMA, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 64.4V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 93.6V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote SMAJ58AH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMAJ58AH SMAJ58AH Hersteller : Taiwan Semiconductor smajh20series_a2102.pdf Diode TVS Single Uni-Dir 58V 400W 2-Pin SMA T/R Automotive AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Type: Zener
Applications: Telecom
Supplier Device Package: SMA
Unidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 400W
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
SMAJ58AH SMAJ58AH Hersteller : Eaton Electronics eaton-smaje-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1062-en.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes SMAJE AUTO, 58V
SMAJ58AH SMAJ58AH Hersteller : Taiwan Semiconductor eaton-smaje-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1062-en.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 400W, 67.8V, 5%, Unidirectional, TVS
SMAJ58AH Hersteller : EATON ELECTRONICS SMAJ-H.pdf Category: Unidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 0.4kW; 64.4÷71.2V; 4.3A; unidirectional; SMA; reel,tape
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.4kW
Max. off-state voltage: 58V
Breakdown voltage: 64.4...71.2V
Max. forward impulse current: 4.3A