SMBJ100CAQ Yangjie Technology
Hersteller: Yangjie Technology
Description: TVS - Diodes SMB 100V 600W
Packaging: Tape & Reel (TR)
Part Status: Active
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ100CAQ Yangjie Technology
Description: TVS DIODE 100VWM 162VC DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 3.7A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 100V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 111V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 162V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Part Status: Active, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
SMBJ100CA-Q | Hersteller : Bourns Inc. |
auf Bestellung 6000 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
SMBJ100CA-Q | Hersteller : Bourns |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes DIO TVS VRWM 100V 600W BIDIR SMB AECQ |
auf Bestellung 60731 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Description: TVS DIODE 100VWM 162VC DO214AAPackaging: Cut Tape (CT) Package / Case: DO-214AA, SMB Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ) Applications: Telecom Current - Peak Pulse (10/1000µs): 3.7A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 100V Supplier Device Package: DO-214AA (SMB) Bidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 111V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 162V Power - Peak Pulse: 600W Power Line Protection: No Grade: Automotive Part Status: Active Qualification: AEC-Q101 |
| SMBJ100CAQ | Hersteller : Yangjie Electronic Technology | SMBJ100CAQ |
Diode TVS Single Bi-Dir 100V 600W 2-Pin SMB T/R Automotive AEC-Q101 |