Produkte > VISHAY > SMBJ10A-E3/5B
SMBJ10A-E3/5B
SMBJ10A-E3/5B Vishay
doc88392.pdf
Hersteller: Vishay
Diode TVS Single Uni-Dir 10V 600W 2-Pin SMB T/R
auf Bestellung 32000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3200
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ10A-E3/5B Vishay
Category: Unidirectional TVS SMD diodes, Description: Diode: TVS; 600W; 11.1÷12.3V; 35.3A; unidirectional; ±5%; SMB; SMBJ, Type of diode: TVS, Peak pulse power dissipation: 0.6kW, Max. off-state voltage: 10V, Breakdown voltage: 11.1...12.3V, Max. forward impulse current: 35.3A, Semiconductor structure: unidirectional, Case: SMB, Mounting: SMD, Leakage current: 1µA, Manufacturer series: SMBJ, Features of semiconductor devices: glass passivated, Kind of package: 13 inch reel; tape, Technology: TransZorb®, Tolerance: ±5%.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMBJ10A-E3/5B SMBJ10A-E3/5B Hersteller : Vishay doc88392.pdf Diode TVS Single Uni-Dir 10V 600W 2-Pin SMB T/R
auf Bestellung 32000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3200
SMBJ10A-E3/5B SMBJ10A-E3/5B Hersteller : Vishay General Semiconductor smbj.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 10V 1000W UniDir TransZorb 5% Tol
Mindestbestellmenge: 5
Produkt ist nicht verfügbar
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 35.3A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 10V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 17V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Zener
Applications: General Purpose
Unidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
SMBJ10A-E3/5B SMBJ10A-E3/5B Hersteller : Vishay Semiconductors smbj.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 10V 1000W UniDir TransZorb 5% Tol
SMBJ10A-E3\5B SMBJ10A-E3\5B Hersteller : Vishay ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W,10V 5%,UNIDIR,SMB TVS
SMBJ10A-E3/5B Hersteller : VISHAY smbj.pdf Category: Unidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 600W; 11.1÷12.3V; 35.3A; unidirectional; ±5%; SMB; SMBJ
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.6kW
Max. off-state voltage: 10V
Breakdown voltage: 11.1...12.3V
Max. forward impulse current: 35.3A
Semiconductor structure: unidirectional
Case: SMB
Mounting: SMD
Leakage current: 1µA
Manufacturer series: SMBJ
Features of semiconductor devices: glass passivated
Kind of package: 13 inch reel; tape
Technology: TransZorb®
Tolerance: ±5%