SMBJ120CAQ
SMBJ120CAQ Yangjie Technology
Hersteller: Yangjie Technology
Description: TVS - Diodes SMB 120V 600W
Packaging: Tape & Reel (TR)
Part Status: Active
auf Bestellung 300000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ120CAQ Yangjie Technology
Category: Bidirectional TVS SMD diodes, Description: Diode: TVS; 0.6kW; 133÷147V; 3.1A; bidirectional; ±5%; SMB; SMBJ, Type of diode: TVS, Peak pulse power dissipation: 0.6kW, Max. off-state voltage: 120V, Breakdown voltage: 133...147V, Max. forward impulse current: 3.1A, Semiconductor structure: bidirectional, Tolerance: ±5%, Case: SMB, Mounting: SMD, Leakage current: 1µA, Kind of package: reel; tape, Manufacturer series: SMBJ, Application: automotive industry.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMBJ120CAQ Hersteller : Yangjie Electronic Technology SMBJ120CAQ
auf Bestellung 60000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
SMBJ120CA-Q SMBJ120CA-Q Hersteller : Bourns smbj-q.pdf TVS Diode Single Bi-Dir 120V 600W Automotive AEC-Q101 2-Pin SMB T/R
Produkt ist nicht verfügbar
SMBJ120CA-Q SMBJ120CA-Q Hersteller : Bourns smbj_q.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes SMBJ - CA 120V
Produkt ist nicht verfügbar
SMBJ120CA-Q Hersteller : BOURNS smbj-q.pdf Category: Bidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 0.6kW; 133÷147V; 3.1A; bidirectional; ±5%; SMB; SMBJ
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.6kW
Max. off-state voltage: 120V
Breakdown voltage: 133...147V
Max. forward impulse current: 3.1A
Semiconductor structure: bidirectional
Tolerance: ±5%