SMBJ12A-Q Bourns
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ12A-Q Bourns
Description: TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 30.2A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 12V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 13.3V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 19.9V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Part Status: Active, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
SMBJ12AQ | Hersteller : Yangjie Technology |
Description: TVS - Diodes SMB 12V 600W Packaging: Tape & Reel (TR) Part Status: Active |
auf Bestellung 300000 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
SMBJ12A-Q | Hersteller : Bourns Inc. |
auf Bestellung 12000 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
SMBJ12A-Q | Hersteller : Bourns |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 12volts 600W 5% Uni-Dir. AEC-Q101 |
Description: TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AAPackaging: Cut Tape (CT) Package / Case: DO-214AA, SMB Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ) Applications: Telecom Current - Peak Pulse (10/1000µs): 30.2A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 12V Supplier Device Package: DO-214AA (SMB) Unidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 13.3V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 19.9V Power - Peak Pulse: 600W Power Line Protection: No Part Status: Active Grade: Automotive Qualification: AEC-Q101 |
Diode TVS Single Uni-Dir 12V 600W Automotive AEC-Q101 2-Pin SMB T/R |
| SMBJ12AQ | Hersteller : Yangjie Electronic Technology | SMBJ12AQ |
Category: Unidirectional TVS SMD diodesDescription: Diode: TVS; 0.6kW; 13.3÷14.7V; 30.2A; unidirectional; ±5%; SMB; SMBJ Type of diode: TVS Peak pulse power dissipation: 0.6kW Max. off-state voltage: 12V Breakdown voltage: 13.3...14.7V Max. forward impulse current: 30.2A Semiconductor structure: unidirectional Case: SMB Mounting: SMD Leakage current: 1µA Manufacturer series: SMBJ Tolerance: ±5% Kind of package: reel; tape Application: automotive industry |