Produkte > VISHAY > SMBJ13A-E3/5B
SMBJ13A-E3/5B
SMBJ13A-E3/5B Vishay
doc88392.pdf
Hersteller: Vishay
Diode TVS Single Uni-Dir 13V 600W 2-Pin SMB T/R
auf Bestellung 28800 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3200
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ13A-E3/5B Vishay
Category: Unidirectional TVS SMD diodes, Description: Diode: TVS; 600W; 14.4÷15.9V; 27.9A; unidirectional; ±5%; SMB; SMBJ, Type of diode: TVS, Mounting: SMD, Max. off-state voltage: 13V, Semiconductor structure: unidirectional, Features of semiconductor devices: glass passivated, Case: SMB, Kind of package: 13 inch reel; tape, Manufacturer series: SMBJ, Technology: TransZorb®, Leakage current: 1µA, Tolerance: ±5%, Max. forward impulse current: 27.9A, Breakdown voltage: 14.4...15.9V, Peak pulse power dissipation: 0.6kW.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMBJ13A-E3/5B SMBJ13A-E3/5B Hersteller : Vishay doc88392.pdf Diode TVS Single Uni-Dir 13V 600W 2-Pin SMB T/R
auf Bestellung 28800 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3200
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AA, SMB
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 27.9A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 13V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 21.5V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
SMBJ13A-E3/5B SMBJ13A-E3/5B Hersteller : Vishay General Semiconductor smbj.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 13V 1000W UniDir TransZorb 5% Tol
Mindestbestellmenge: 6
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-214AA, SMB
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Applications: General Purpose
Unidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Mindestbestellmenge: 34
SMBJ13A-E3\5B SMBJ13A-E3\5B Hersteller : Vishay Semiconductors ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W,13V 5%,UNIDIR,SMB TVS
Produkt ist nicht verfügbar
SMBJ13A-E3/5B Hersteller : VISHAY smbj.pdf Category: Unidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 600W; 14.4÷15.9V; 27.9A; unidirectional; ±5%; SMB; SMBJ
Type of diode: TVS
Mounting: SMD
Max. off-state voltage: 13V
Semiconductor structure: unidirectional
Features of semiconductor devices: glass passivated
Case: SMB
Kind of package: 13 inch reel; tape
Manufacturer series: SMBJ
Technology: TransZorb®
Leakage current: 1µA
Tolerance: ±5%
Max. forward impulse current: 27.9A
Breakdown voltage: 14.4...15.9V
Peak pulse power dissipation: 0.6kW