Produkte > BOURNS > SMBJ14A-Q
SMBJ14A-Q
SMBJ14A-Q Bourns
smbj-q.pdf
Hersteller: Bourns
Diode TVS Single Uni-Dir 14V 600W Automotive AEC-Q101 2-Pin SMB T/R
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 841
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ14A-Q Bourns
Description: TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 25.9A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 14V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 15.6V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 23.2V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Part Status: Active, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMBJ14A-Q SMBJ14A-Q Hersteller : BOURNS SMBJ-Q.pdf Category: Unidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 600W; 15.6V; 25.9A; unidirectional; DO214AA,SMB; Ch: 1
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.6kW
Max. off-state voltage: 14V
Breakdown voltage: 15.6V
Max. forward impulse current: 25.9A
Semiconductor structure: unidirectional
Case: DO214AA; SMB
Mounting: SMD
Leakage current: 1µA
Manufacturer series: SMBJ
Number of channels: 1
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 527
SMBJ14AQ SMBJ14AQ Hersteller : Yangjie Technology Description: TVS - Diodes SMB 14V 600W
Packaging: Tape & Reel (TR)
Part Status: Active
Mindestbestellmenge: 3000
SMBJ14A-Q SMBJ14A-Q Hersteller : Bourns Inc. SMBJ-Q.pdf Description: TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AA
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 25.9A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 14V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 23.2V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Part Status: Active
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 20
SMBJ14A-Q SMBJ14A-Q Hersteller : Bourns smbj_q.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 14volts 600W 5% Uni-Dir. AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 3
SMBJ14AQ Hersteller : Yangjie Electronic Technology SMBJ14AQ
Mindestbestellmenge: 3000
SMBJ14A-Q SMBJ-Q.pdf
SMBJ14A-Q SMBJ14A-Q Hersteller : Bourns smbj-q.pdf Diode TVS Single Uni-Dir 14V 600W Automotive AEC-Q101 2-Pin SMB T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Type: Zener
Applications: Telecom
Unidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 600W