SMBJ14CA-Q Bourns Inc.
Hersteller: Bourns Inc.
Description: TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AA
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 25.9A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 14V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 23.2V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Part Status: Active
Qualification: AEC-Q101
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ14CA-Q Bourns Inc.
Description: TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 25.9A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 14V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 15.6V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 23.2V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Part Status: Active, Qualification: AEC-Q101.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
SMBJ14CAQ | Hersteller : Yangjie Technology |
Description: TVS - Diodes SMB 14V 600W Packaging: Tape & Reel (TR) Part Status: Active |
auf Bestellung 300000 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
SMBJ14CA-Q | Hersteller : Bourns |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 14volts 600W 5% Bi-Dir. AEC-Q101 |
auf Bestellung 6809 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
SMBJ14CA-Q | Hersteller : Bourns Inc. |
Description: TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AAPackaging: Cut Tape (CT) Package / Case: DO-214AA, SMB Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ) Applications: Telecom Current - Peak Pulse (10/1000µs): 25.9A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 14V Supplier Device Package: DO-214AA (SMB) Bidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 15.6V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 23.2V Power - Peak Pulse: 600W Power Line Protection: No Grade: Automotive Part Status: Active Qualification: AEC-Q101 |
| SMBJ14CAQ | Hersteller : Yangjie Electronic Technology | SMBJ14CAQ |
Diode TVS Single Bi-Dir 14V 600W Automotive AEC-Q101 2-Pin SMB T/R |
Produkt ist nicht verfügbar |
Category: Bidirectional TVS SMD diodesDescription: Diode: TVS; 0.6kW; 15.6÷17.2V; 25.9A; bidirectional; ±5%; SMB; SMBJ Type of diode: TVS Peak pulse power dissipation: 0.6kW Max. off-state voltage: 14V Breakdown voltage: 15.6...17.2V Max. forward impulse current: 25.9A Semiconductor structure: bidirectional Tolerance: ±5% Case: SMB Mounting: SMD Leakage current: 1µA Kind of package: reel; tape Manufacturer series: SMBJ Application: automotive industry |