SMBJ14CAH
SMBJ14CAH Taiwan Semiconductor
smbjh20series_a2102.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor
Diode TVS Single Bi-Dir 14V 600W 2-Pin SMB T/R Automotive AEC-Q101
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ14CAH Taiwan Semiconductor
Description: TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 27A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 14V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 15.6V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 23.2V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote SMBJ14CAH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AA, SMB
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 27A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 14V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 23.2V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
SMBJ14CAH SMBJ14CAH Hersteller : Eaton Electronics SMBJH SERIES_A2102.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes SMBJE AUTO, 14V
SMBJ14CAH SMBJ14CAH Hersteller : Taiwan Semiconductor SMBJH SERIES_A2102.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W, 16.4V, 5%, Bidirectional, TVS
SMBJ14CAH Hersteller : EATON ELECTRONICS SMBJ-H.pdf Category: Bidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 0.6kW; 15.6÷17.2V; 25.9A; bidirectional; SMB; reel,tape
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.6kW
Max. off-state voltage: 14V
Breakdown voltage: 15.6...17.2V
Max. forward impulse current: 25.9A