SMBJ150AH
SMBJ150AH Taiwan Semiconductor Corporation
SMBJH SERIES_A2102.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 150VWM 243VC DO214AA
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.5A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 150V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 167V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 243V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Part Status: Active
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ150AH Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 150VWM 243VC DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.5A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 150V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 167V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 243V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote SMBJ150AH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Type: Zener
Applications: Telecom
Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ)
Unidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
SMBJ150AH SMBJ150AH Hersteller : Eaton Electronics SMBJH SERIES_A2102.pdf eaton-smbje-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1063-en.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes SMBJE AUTO, 15V
SMBJ150AH SMBJ150AH Hersteller : Taiwan Semiconductor SMBJH SERIES_A2102.pdf eaton-smbje-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1063-en.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W, 176V, 5%, Unidirectional, TVS