SMBJ150CAH
SMBJ150CAH Eaton - Electronics Division
eaton-smbje-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1063-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 150VWM 243VC DO214AA
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-214AA, SMB
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.5A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 150V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 167V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 243V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 2654 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 28
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ150CAH Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 150VWM 243VC DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.5A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 150V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 167V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 243V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote SMBJ150CAH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AA, SMB
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Applications: Telecom
Bidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Power - Peak Pulse: 600W
Produkt ist nicht verfügbar
SMBJ150CAH SMBJ150CAH Hersteller : Eaton Electronics eaton-smbje-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1063-en.pdf SMBJH SERIES_A2102.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes SMBJE AUTO, 15V
SMBJ150CAH SMBJ150CAH Hersteller : Taiwan Semiconductor eaton-smbje-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1063-en.pdf SMBJH SERIES_A2102.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W, 176V, 5%, Bidirectional, TVS