SMBJ15AQ
SMBJ15AQ Yangjie Technology
Hersteller: Yangjie Technology
Description: TVS - Diodes SMB 15V 600W
Packaging: Tape & Reel (TR)
Part Status: Active
auf Bestellung 300000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ15AQ Yangjie Technology
Description: TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 24.6A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 15V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 16.7V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 24.4V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Part Status: Active, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMBJ15A-Q SMBJ15A-Q Hersteller : Bourns Inc. SMBJ-Q.pdf Description: TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AA
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 24.6A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 15V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 24.4V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Part Status: Active
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 9000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
SMBJ15A-Q SMBJ15A-Q Hersteller : Bourns smbj_q.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 15volts 600W 5% Uni-Dir. AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 4
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Zener
Applications: Telecom
Unidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 17
SMBJ15AQ Hersteller : Yangjie Electronic Technology SMBJ15AQ
SMBJ15A-Q SMBJ15A-Q Hersteller : Bourns smbj-q.pdf Diode TVS Single Uni-Dir 15V 600W Automotive AEC-Q101 2-Pin SMB T/R
Produkt ist nicht verfügbar
SMBJ15A-Q Hersteller : BOURNS smbj-q.pdf Category: Unidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 0.6kW; 16.7÷18.5V; 24.6A; unidirectional; ±5%; SMB; SMBJ
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.6kW
Max. off-state voltage: 15V
Breakdown voltage: 16.7...18.5V
Max. forward impulse current: 24.6A
Semiconductor structure: unidirectional
Case: SMB
Mounting: SMD
Leakage current: 1µA
Manufacturer series: SMBJ
Tolerance: ±5%