SMBJ15CA R5G
SMBJ15CA R5G Taiwan Semiconductor
SMBJ%20SERIES_R2104.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W, 17.6V, 5%, Bidirectional, TVS
auf Bestellung 1487 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ15CA R5G Taiwan Semiconductor
Description: TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 25.1A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 15V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 16.7V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 24.4V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Part Status: Discontinued at Digi-Key.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-214AA, SMB
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 25.1A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 15V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 24.4V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Part Status: Discontinued at Digi-Key
auf Bestellung 220 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
Description: Diode: TVS; 0.6kW; 16.7V; 25.1A; bidirectional; DO214AA,SMB; Ch: 1
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.6kW
Max. off-state voltage: 15V
Breakdown voltage: 16.7V
Max. forward impulse current: 25.1A
Semiconductor structure: bidirectional
Case: DO214AA; SMB
Mounting: SMD
Leakage current: 1µA
Manufacturer series: SMBJ
Number of channels: 1
auf Bestellung 7650 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3400
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AA, SMB
Mounting Type: Surface Mount
Applications: General Purpose
Bidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 600W