SMBJ160AH Taiwan Semiconductor Corporation
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 160VWM 259VC DO214AA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AA, SMB
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.4A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 160V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 178V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 259V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ160AH Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 160VWM 259VC DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.3A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 160V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 178V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 259V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote SMBJ160AH
Preis |
|---|---|---|---|---|---|
SMBJ160AH | Hersteller : Eaton - Electronics Division |
Produkt ist nicht verfügbar |
SMBJ160A-H | Hersteller : Bourns |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 160volts 5uA 2.3 Amps Uni-Dir |
Produkt ist nicht verfügbar |
SMBJ160AH | Hersteller : Eaton Electronics |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes SMBJE AUTO, 16V |
SMBJ160AH | Hersteller : Taiwan Semiconductor |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W, 187.5V, 5%, Unidirectional, TVS |