SMBJ170CAQ Yangjie Technology
Hersteller: Yangjie Technology
Description: TVS - Diodes SMB 170V 600W
Packaging: Tape & Reel (TR)
Part Status: Active
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ170CAQ Yangjie Technology
Description: TVS DIODE 170VWM 275VC DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.2A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 170V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 189V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 275V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Part Status: Active, Qualification: AEC-Q101.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| SMBJ170CAQ | Hersteller : Yangjie Electronic Technology | SMBJ170CAQ |
auf Bestellung 60000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
SMBJ170CA-Q | Hersteller : Bourns |
Diode TVS Single Bi-Dir 170V 600W 2-Pin SMB T/R Automotive AEC-Q101 |
Produkt ist nicht verfügbar |
SMBJ170CA-Q | Hersteller : Bourns Inc. |
Produkt ist nicht verfügbar |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes SMBJ - CA 170V |