SMBJ18CAQ Yangjie Technology
Hersteller: Yangjie Technology
Description: TVS - Diodes SMB 18V 600W
Packaging: Tape & Reel (TR)
Part Status: Active
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ18CAQ Yangjie Technology
Description: TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 20.6A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 18V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 20V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 29.2V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Part Status: Active, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
SMBJ18CA-Q | Hersteller : Bourns |
Diode TVS Single Bi-Dir 18V 600W Automotive AEC-Q101 2-Pin SMB T/R |
auf Bestellung 4258 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
SMBJ18CA-Q | Hersteller : Bourns Inc. |
auf Bestellung 27000 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Description: TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AAPackaging: Cut Tape (CT) Package / Case: DO-214AA, SMB Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ) Applications: Telecom Current - Peak Pulse (10/1000µs): 20.6A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 18V Supplier Device Package: DO-214AA (SMB) Bidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 20V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 29.2V Power - Peak Pulse: 600W Power Line Protection: No Part Status: Active Grade: Automotive Qualification: AEC-Q101 |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 18volts 600W 5% Bi-Dir. AEC-Q101 |
auf Bestellung 5 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
| SMBJ18CAQ | Hersteller : Yangjie Electronic Technology | SMBJ18CAQ |
Produkt ist nicht verfügbar |
Category: Bidirectional TVS SMD diodesDescription: Diode: TVS; 0.6kW; 20÷22.1V; 20.6A; bidirectional; ±5%; SMB; SMBJ Type of diode: TVS Peak pulse power dissipation: 0.6kW Max. off-state voltage: 18V Breakdown voltage: 20...22.1V Max. forward impulse current: 20.6A Semiconductor structure: bidirectional Case: SMB Mounting: SMD Leakage current: 1µA Manufacturer series: SMBJ Application: automotive industry Kind of package: reel; tape Tolerance: ±5% |