Technische Details SMBJ20CA-E3/52 Vishay
Description: VISHAY - SMBJ20CA-E3/52 - TVS-Diode, TRANSZORB SMBJ Series, Bidirektional, 20 V, 32.4 V, DO-214AA (SMB), 2 Pin(s), tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: DO-214AA (SMB), rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Durchbruchspannung, min.: 22.2V, Qualifikation: -, Durchbruchspannung, max.: 24.5V, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Sperrspannung: 20V, euEccn: NLR, Spitzenimpulsverlustleistung: 600W, TVS-Polarität: Bidirektional, Anzahl der Pins: 2Pin(s), Produktpalette: TRANSZORB SMBJ Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 150°C, Klemmspannung, max.: 32.4V, SVHC: Lead (21-Jan-2025).
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
SMBJ20CA-E3/52 | Hersteller : Vishay |
Diode TVS Single Bi-Dir 20V 600W 2-Pin SMB T/R |
auf Bestellung 12750 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 3000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
SMBJ20CA-E3/52 | Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
Description: TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AAPackaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: DO-214AA, SMB Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ) Applications: General Purpose Current - Peak Pulse (10/1000µs): 18.5A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 20V Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ) Bidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 22.2V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 32.4V Power - Peak Pulse: 600W Power Line Protection: No |
auf Bestellung 750 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Category: Bidirectional TVS SMD diodesDescription: Diode: TVS; 600W; 22.2÷24.5V; 18.5A; bidirectional; ±5%; SMB; SMBJ Type of diode: TVS Peak pulse power dissipation: 0.6kW Max. off-state voltage: 20V Breakdown voltage: 22.2...24.5V Max. forward impulse current: 18.5A Semiconductor structure: bidirectional Tolerance: ±5% Case: SMB Mounting: SMD Leakage current: 1µA Kind of package: 7 inch reel; tape Features of semiconductor devices: glass passivated Technology: TransZorb® Manufacturer series: SMBJ |
auf Bestellung 219 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
SMBJ20CA-E3/52 | Hersteller : Vishay Semiconductors |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 20V 800W Bidir TransZorb 5% Tol |
SMBJ20CA-E3/52 | Hersteller : Vishay General Semiconductor |
Description: TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AAPackaging: Cut Tape (CT) Package / Case: DO-214AA, SMB Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ) Applications: General Purpose Current - Peak Pulse (10/1000µs): 18.5A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 20V Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ) Bidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 22.2V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 32.4V Power - Peak Pulse: 600W Power Line Protection: No |
Description: VISHAY - SMBJ20CA-E3/52 - TVS-Diode, TRANSZORB SMBJ Series, Bidirektional, 20 V, 32.4 V, DO-214AA (SMB), 2 Pin(s)tariffCode: 85411000 Bauform - Diode: DO-214AA (SMB) rohsCompliant: YES Diodenmontage: Oberflächenmontage hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Durchbruchspannung, min.: 22.2V Qualifikation: - Durchbruchspannung, max.: 24.5V isCanonical: N usEccn: EAR99 Sperrspannung: 20V euEccn: NLR Spitzenimpulsverlustleistung: 600W TVS-Polarität: Bidirektional Anzahl der Pins: 2Pin(s) Produktpalette: TRANSZORB SMBJ Series productTraceability: No Betriebstemperatur, max.: 150°C Klemmspannung, max.: 32.4V SVHC: Lead (21-Jan-2025) |
verfügbar 650 Stücke: |
| SMBJ20CA-E352 | Hersteller : VIHSAY |
Двунапр. супрессор 20В 5%, 600Вт SMB (DO-214AA) (SMD) Група товару: Супресори Од. вим: шт |
Produkt ist nicht verfügbar |
SMBJ20CA-E3\52 | Hersteller : Vishay Semiconductors | ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W,20V 5%,BIDIR,SMB TVS |