SMBJ20CD-M3/H
SMBJ20CD-M3/H Vishay General Semiconductor - Diodes Division
smbj5cdthrusmbj120cd.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 20VWM 32VC DO214AA
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 18.8A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 20V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 22.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 32V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 750
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ20CD-M3/H Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Category: Bidirectional TVS SMD diodes, Description: Diode: TVS; 600W; 22.5÷24.2V; 18.8A; bidirectional; ±3.5%; SMB; SMBJ, Type of diode: TVS, Peak pulse power dissipation: 0.6kW, Max. off-state voltage: 20V, Breakdown voltage: 22.5...24.2V, Max. forward impulse current: 18.8A, Semiconductor structure: bidirectional, Tolerance: ±3.5%, Case: SMB, Mounting: SMD, Leakage current: 0.5µA, Kind of package: 7 inch reel; tape, Features of semiconductor devices: glass passivated, Technology: TransZorb®, Manufacturer series: SMBJ.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMBJ20CD-M3/H SMBJ20CD-M3/H Hersteller : Vishay General Semiconductor smbj5cdthrusmbj120cd.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 20V 600W Bidir TransZorb 3.5% Tol
auf Bestellung 7594 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
SMBJ20CD-M3/H SMBJ20CD-M3/H Hersteller : Vishay Semiconductors smbj5cdthrusmbj120cd.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 20V 600W Bidir TransZorb 3.5% Tol
Mindestbestellmenge: 5
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Zener
Applications: General Purpose
Bidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Mindestbestellmenge: 31
SMBJ20CD-M3/H SMBJ20CD-M3/H Hersteller : Vishay smbj5cdthrusmbj120cd.pdf TVS Diode Single Bi-Dir 20V 600W 2-Pin SMB T/R
Produkt ist nicht verfügbar
SMBJ20CD-M3\H SMBJ20CD-M3\H Hersteller : Vishay ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W,20V,3.5%,BIDIR,SMB TVS
Produkt ist nicht verfügbar
SMBJ20CD-M3/H SMBJ20CD-M3/H Hersteller : VISHAY SMBJxxxD.pdf Category: Bidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 600W; 22.5÷24.2V; 18.8A; bidirectional; ±3.5%; SMB; SMBJ
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.6kW
Max. off-state voltage: 20V
Breakdown voltage: 22.5...24.2V
Max. forward impulse current: 18.8A
Semiconductor structure: bidirectional
Tolerance: ±3.5%
Case: SMB
Mounting: SMD
Leakage current: 0.5µA
Kind of package: 7 inch reel; tape