SMBJ24AH Eaton - Electronics Division
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AA
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 15.4A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 24V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 38.9V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ24AH Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 15.4A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 24V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 26.7V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 38.9V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote SMBJ24AH
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis |
|---|---|---|---|---|---|
SMBJ24AH | Hersteller : Eaton - Electronics Division |
Produkt ist nicht verfügbar |
SMBJ24AH | Hersteller : Taiwan Semiconductor Corporation |
Description: TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AAPackaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: DO-214AA, SMB Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ) Current - Peak Pulse (10/1000µs): 16A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 24V Supplier Device Package: DO-214AA (SMB) Unidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 26.7V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 38.9V Power - Peak Pulse: 600W Power Line Protection: No Grade: Automotive Qualification: AEC-Q101 |
Produkt ist nicht verfügbar |
SMBJ24A-H | Hersteller : Bourns | ESD Protection Diodes / TVS Diodes 24volts 5uA 15.4 Amps Uni-Dir |
SMBJ24AH | Hersteller : Eaton Electronics |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes SMBJE AUTO, 24V |
SMBJ24AH | Hersteller : Taiwan Semiconductor |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W, 28.1V, 5%, Unidirectional, TVS |
Category: Unidirectional TVS SMD diodesDescription: Diode: TVS; 0.6kW; 26.7÷29.5V; 15.4A; unidirectional; SMB; SMBJ Type of diode: TVS Peak pulse power dissipation: 0.6kW Max. off-state voltage: 24V Breakdown voltage: 26.7...29.5V Max. forward impulse current: 15.4A Semiconductor structure: unidirectional Case: SMB Mounting: SMD Leakage current: 1µA Manufacturer series: SMBJ Kind of package: reel; tape Application: automotive industry |