SMBJ24CAH
SMBJ24CAH Taiwan Semiconductor Corporation
SMBJH SERIES_A2102.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AA
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 16A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 24V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 38.9V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ24CAH Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 15.4A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 24V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 26.7V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 38.9V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMBJ24CAH SMBJ24CAH Hersteller : Taiwan Semiconductor SMBJH SERIES_A2102.pdf eaton-smbje-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1063-en.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W, 28.1V, 5%, Bidirectional, TVS
auf Bestellung 5829 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Zener
Bidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 17
Packaging: Tape & Reel (TR)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 15.4A
Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ)
Power - Peak Pulse: 600W
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Applications: Telecom
Power - Peak Pulse: 600W
Produkt ist nicht verfügbar
SMBJ24CAH SMBJ24CAH Hersteller : Eaton Electronics SMBJH SERIES_A2102.pdf eaton-smbje-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1063-en.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes SMBJE AUTO, 24V
SMBJ24CAH Hersteller : EATON ELECTRONICS SMBJ-H.pdf Category: Bidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 0.6kW; 26.7÷29.5V; 15.4A; bidirectional; SMB; reel,tape
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.6kW
Max. off-state voltage: 24V
Breakdown voltage: 26.7...29.5V
Max. forward impulse current: 15.4A