Produkte > BOURNS INC. > SMBJ300CA-H
SMBJ300CA-H
SMBJ300CA-H Bourns Inc.
SMBJ.pdf
Hersteller: Bourns Inc.
Description: TVS DIODE 300VWM 486VC SMB
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1.3A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 300V
Supplier Device Package: SMB (DO-214AA)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 335V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 486V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ300CA-H Bourns Inc.
Description: TVS DIODE 300VWM 486VC DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1.3A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 300V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 335V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 486V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote SMBJ300CA-H
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Type: Zener
Applications: Telecom
Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ)
Bidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
SMBJ300CAH SMBJ300CAH Hersteller : Eaton Electronics eaton-smbje-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1063-en.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes SMBJE AUTO, 30V
SMBJ300CAH Hersteller : EATON ELECTRONICS SMBJ-H.pdf Category: Bidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 0.6kW; 335÷371V; 1.3A; bidirectional; SMB; reel,tape
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.6kW
Max. off-state voltage: 300V
Breakdown voltage: 335...371V
Max. forward impulse current: 1.3A