SMBJ33CAH
SMBJ33CAH Eaton Electronics
Hersteller: Eaton Electronics
ESD Protection Diodes / TVS Diodes SMBJE AUTO, 33V
auf Bestellung 40 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ33CAH Eaton Electronics
Description: TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 11.3A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 33V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 36.7V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 53.3V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 7124 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
SMBJ33CAH SMBJ33CAH Hersteller : Taiwan Semiconductor smbjh20series_a2102.pdf Diode TVS Single Bi-Dir 33V 600W 2-Pin SMB T/R Automotive AEC-Q101
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 11.8A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 33V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 53.3V
Power - Peak Pulse: 600W
Type: Zener
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 11.3A
Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ)
Bidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 600W
Packaging: Cut Tape (CT)
Applications: Telecom
Power - Peak Pulse: 600W
SMBJ33CAH SMBJ33CAH Hersteller : Taiwan Semiconductor SMBJH SERIES_A2102.pdf eaton-smbje-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1063-en.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W, 38.7V, 5%, Bidirectional, TVS
SMBJ33CAH Hersteller : EATON ELECTRONICS SMBJ-H.pdf Category: Bidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 0.6kW; 36.7÷40.6V; 11.3A; bidirectional; SMB; reel,tape
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.6kW
Max. off-state voltage: 33V
Breakdown voltage: 36.7...40.6V
Max. forward impulse current: 11.3A
Semiconductor structure: bidirectional
Manufacturer series: SMBJ
Application: automotive industry
Kind of package: reel; tape
SMBJ33CAH Hersteller : TAIWAN SEMICONDUCTOR SMBJH.pdf Category: Bidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 0.6kW; 36.7V; 11.8A; bidirectional; ±5%; DO214AA,SMB
Manufacturer series: SMBJ
Kind of package: reel; tape
Case: DO214AA; SMB
Leakage current: 1µA
Tolerance: ±5%
Max. forward impulse current: 11.8A
Max. off-state voltage: 33V
Breakdown voltage: 36.7V