Produkte > BOURNS > SMBJ36A-H
SMBJ36A-H
SMBJ36A-H Bourns
smbj.pdf
Hersteller: Bourns
TVS Diode Single Uni-Dir 36V 600W 2-Pin SMB T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ36A-H Bourns
Description: TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 10.4A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 36V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 40V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 58.1V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote SMBJ36A-H
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 10.8A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 36V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 58.1V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Type: Zener
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 10.4A
Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 40V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Packaging: Cut Tape (CT)
Applications: Telecom
Voltage - Breakdown (Min): 40V
Power - Peak Pulse: 600W
SMBJ36AH SMBJ36AH Hersteller : Eaton Electronics SMBJH SERIES_A2102.pdf eaton-smbje-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1063-en.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes SMBJE AUTO, 36V
SMBJ36AH SMBJ36AH Hersteller : Taiwan Semiconductor SMBJH SERIES_A2102.pdf eaton-smbje-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1063-en.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W, 42.1V, 5%, Unidirectional, TVS
SMBJ36AH Hersteller : TAIWAN SEMICONDUCTOR SMBJH.pdf Category: Unidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 0.6kW; 40÷44.2V; 10.8A; unidirectional; ±5%; reel,tape
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.6kW
Max. off-state voltage: 36V
Breakdown voltage: 40...44.2V
Max. forward impulse current: 10.8A
Semiconductor structure: unidirectional
Case: DO214AA; SMB
Mounting: SMD
Leakage current: 1µA
Manufacturer series: SMBJ
Tolerance: ±5%
Kind of package: reel; tape
Application: automotive industry
SMBJ36AH Hersteller : EATON ELECTRONICS SMBJ-H.pdf Category: Unidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 0.6kW; 40÷44.2V; 10.4A; unidirectional; SMB; reel,tape
Type of diode: TVS
Max. off-state voltage: 36V
Breakdown voltage: 40...44.2V
Max. forward impulse current: 10.4A