SMBJ36AQ
SMBJ36AQ Yangjie Technology
Hersteller: Yangjie Technology
Description: TVS - Diodes SMB 36V 600W
Packaging: Tape & Reel (TR)
Part Status: Active
auf Bestellung 300000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ36AQ Yangjie Technology
Description: TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 10.4A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 36V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 40V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 58.1V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Part Status: Active, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMBJ36A-Q SMBJ36A-Q Hersteller : Bourns Inc. SMBJ-Q.pdf Description: TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AA
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 10.4A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 36V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 58.1V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Part Status: Active
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
SMBJ36A-Q SMBJ36A-Q Hersteller : Bourns smbj_q.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 36volts 600W 5% Uni-Dir. AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 3
Type: Zener
Applications: Telecom
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 40V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 17
SMBJ36A-Q SMBJ36A-Q Hersteller : Bourns smbj-q.pdf Diode TVS Single Uni-Dir 36V 600W Automotive AEC-Q101 2-Pin SMB T/R
auf Bestellung 101 Stücke:
auf Bestellung 101 Stücke:
SMBJ36AQ Hersteller : Yangjie Electronic Technology SMBJ36AQ
Produkt ist nicht verfügbar
SMBJ36A_Q SMBJ36A_Q Hersteller : onsemi / Fairchild smbj36a.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 36V 600W SMB Unidirectional
Produkt ist nicht verfügbar
SMBJ36A-Q Hersteller : BOURNS smbj-q.pdf Category: Unidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 0.6kW; 40÷44.2V; 10.4A; unidirectional; ±5%; SMB; SMBJ
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.6kW
Max. off-state voltage: 36V
Breakdown voltage: 40...44.2V
Max. forward impulse current: 10.4A
Mounting: SMD
Leakage current: 1µA
Manufacturer series: SMBJ
Tolerance: ±5%