Produkte > VISHAY > SMBJ3V3HE3_B/I
SMBJ3V3HE3_B/I
SMBJ3V3HE3_B/I Vishay
smbj3v3.pdf
Hersteller: Vishay
Diode TVS Single Uni-Dir 3.3V 600W Automotive 2-Pin SMB T/R
auf Bestellung 32000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6400
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ3V3HE3_B/I Vishay
Category: Unidirectional TVS SMD diodes, Description: Diode: TVS; 600W; 4.1V; 50A; unidirectional; ±5%; SMB; TransZorb®, Type of diode: TVS, Peak pulse power dissipation: 0.6kW, Max. off-state voltage: 3.3V, Breakdown voltage: 4.1V, Max. forward impulse current: 50A, Semiconductor structure: unidirectional, Tolerance: ±5%, Case: SMB, Mounting: SMD, Leakage current: 0.2mA, Kind of package: 13 inch reel; tape, Features of semiconductor devices: glass passivated, Technology: TransZorb®, Application: automotive industry, Manufacturer series: SMBJ.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMBJ3V3HE3_B/I SMBJ3V3HE3_B/I Hersteller : Vishay smbj3v3.pdf Diode TVS Single Uni-Dir 3.3V 600W Automotive 2-Pin SMB T/R
auf Bestellung 32000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6400
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AA, SMB
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C (TJ)
Capacitance @ Frequency: 5200pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 50A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 3.3V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 4.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 7.3V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
SMBJ3V3HE3 B/I SMBJ3V3HE3 B/I Hersteller : Vishay ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W,3.3V UNIDIR,SMB TVS
SMBJ3V3HE3_B/I SMBJ3V3HE3_B/I Hersteller : Vishay Semiconductors smbj.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W,3.3V UNIDIR,SMB TVS
SMBJ3V3HE3_B\I Hersteller : Vishay ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W,3.3V UNIDIR,SMB TVS
SMBJ3V3HE3_B/I Hersteller : VISHAY smbj.pdf Category: Unidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 600W; 4.1V; 50A; unidirectional; ±5%; SMB; TransZorb®
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.6kW
Max. off-state voltage: 3.3V
Breakdown voltage: 4.1V
Max. forward impulse current: 50A
Semiconductor structure: unidirectional
Tolerance: ±5%
Case: SMB
Mounting: SMD
Leakage current: 0.2mA
Kind of package: 13 inch reel; tape