Produkte > BOURNS INC. > SMBJ40A-Q
SMBJ40A-Q
SMBJ40A-Q Bourns Inc.
SMBJ-Q.pdf
Hersteller: Bourns Inc.
Description: TVS DIODE 40VWM 64.5VC DO214AA
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 9.3A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 40V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 44.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 64.5V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Part Status: Active
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ40A-Q Bourns Inc.
Description: TVS DIODE 40VWM 64.5VC DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 9.3A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 40V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 44.4V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 64.5V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Part Status: Active, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMBJ40AQ SMBJ40AQ Hersteller : Yangjie Technology Description: TVS - Diodes SMB 40V 600W
Packaging: Tape & Reel (TR)
Part Status: Active
auf Bestellung 300000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
SMBJ40A-Q SMBJ40A-Q Hersteller : Bourns Inc. SMBJ-Q.pdf Description: TVS DIODE 40VWM 64.5VC DO214AA
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Zener
Applications: Telecom
Unidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 29
SMBJ40A-Q SMBJ40A-Q Hersteller : Bourns smbj_q-1281654.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 40volts 600W 5% Uni-Dir. AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 5
SMBJ40AQ Hersteller : Yangjie Electronic Technology SMBJ40AQ
SMBJ40AQ Hersteller : Diodes Incorporated ESD Suppressors / TVS Diodes
Produkt ist nicht verfügbar
SMBJ40A_Q SMBJ40A_Q Hersteller : onsemi / Fairchild smbj40a-1196212.pdf ESD Suppressors / TVS Diodes 40V 600W SMB Unidirectional