SMBJ43AQ
SMBJ43AQ Yangjie Technology
Hersteller: Yangjie Technology
Description: TVS - Diodes SMB 43V 600W
Packaging: Tape & Reel (TR)
Part Status: Active
auf Bestellung 300000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ43AQ Yangjie Technology
Description: TVS DIODE 43VWM 69.4VC SMB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 8.7A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 43V, Supplier Device Package: SMB (DO-214AA), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 47.8V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 69.4V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Part Status: Active, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMBJ43AQ Hersteller : Yangjie Electronic Technology SMBJ43AQ
auf Bestellung 60000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
SMBJ43A-Q SMBJ43A-Q Hersteller : Bourns smbj-q.pdf Diode TVS Single Uni-Dir 43V 600W Automotive AEC-Q101 2-Pin SMB T/R
Produkt ist nicht verfügbar
SMBJ43A-Q SMBJ43A-Q Hersteller : Bourns Inc. SMBJ-Q.pdf Description: TVS DIODE 43VWM 69.4VC SMB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 8.7A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 43V
Supplier Device Package: SMB (DO-214AA)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 69.4V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Zener
Applications: Telecom
Unidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
SMBJ43A-Q SMBJ43A-Q Hersteller : Bourns smbj_q.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 43volts 600W 5% Uni-Dir. AEC-Q101