Technische Details SMBJ440CA-H Bourns Inc.
Description: TVS DIODE 440VWM 713VC DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 800mA, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 440V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 492V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 713V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote SMBJ440CA-H
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis |
|---|---|---|---|---|---|
SMBJ440CAH | Hersteller : Eaton - Electronics Division |
Produkt ist nicht verfügbar |
SMBJ440CA-H | Hersteller : Bourns |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 440volts 1uA .9 Amps Bi-Dir |
Produkt ist nicht verfügbar |
SMBJ440CAH | Hersteller : Eaton Electronics |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes SMBJE AUTO, 44V |