SMBJ48AQ
SMBJ48AQ Yangjie Technology
Hersteller: Yangjie Technology
Description: TVS - Diodes SMB 48V 600W
Packaging: Tape & Reel (TR)
Part Status: Active
auf Bestellung 300000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ48AQ Yangjie Technology
Description: TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 7.8A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 48V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 53.3V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 77.4V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Part Status: Active, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMBJ48AQ Hersteller : Yangjie Electronic Technology SMBJ48AQ
auf Bestellung 60000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
SMBJ48A-Q SMBJ48A-Q Hersteller : Bourns smbj-q.pdf Diode TVS Single Uni-Dir 48V 600W Automotive AEC-Q101 2-Pin SMB T/R
Produkt ist nicht verfügbar
SMBJ48A-Q SMBJ48A-Q Hersteller : Bourns Inc. SMBJ-Q.pdf Description: TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO214AA
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 7.8A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 48V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 53.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 77.4V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
SMBJ48A-Q SMBJ48A-Q Hersteller : Bourns smbj_q.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 48volts 600W 5% Uni-Dir. AEC-Q101
SMBJ48A-Q Hersteller : BOURNS smbj-q.pdf Category: Unidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 0.6kW; 53.3÷58.9V; 7.8A; unidirectional; ±5%; SMB; SMBJ
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.6kW
Max. off-state voltage: 48V
Breakdown voltage: 53.3...58.9V
Max. forward impulse current: 7.8A
Semiconductor structure: unidirectional
Tolerance: ±5%