SMBJ48AQ Yangjie Technology
Hersteller: Yangjie Technology
Description: TVS - Diodes SMB 48V 600W
Packaging: Tape & Reel (TR)
Part Status: Active
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMBJ48AQ Yangjie Technology
Description: TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 7.8A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 48V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 53.3V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 77.4V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Part Status: Active, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| SMBJ48AQ | Hersteller : Yangjie Electronic Technology | SMBJ48AQ |
auf Bestellung 60000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
SMBJ48A-Q | Hersteller : Bourns |
Diode TVS Single Uni-Dir 48V 600W Automotive AEC-Q101 2-Pin SMB T/R |
Produkt ist nicht verfügbar |
SMBJ48A-Q | Hersteller : Bourns Inc. |
Produkt ist nicht verfügbar |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 48volts 600W 5% Uni-Dir. AEC-Q101 |
Category: Unidirectional TVS SMD diodesDescription: Diode: TVS; 0.6kW; 53.3÷58.9V; 7.8A; unidirectional; ±5%; SMB; SMBJ Type of diode: TVS Peak pulse power dissipation: 0.6kW Max. off-state voltage: 48V Breakdown voltage: 53.3...58.9V Max. forward impulse current: 7.8A Semiconductor structure: unidirectional Tolerance: ±5% Case: SMB Mounting: SMD Leakage current: 1µA Kind of package: reel; tape Manufacturer series: SMBJ Application: automotive industry |