Technische Details SMBJ51A-E3/52 Vishay
Description: VISHAY - SMBJ51A-E3/52 - TVS-Diode, TRANSZORB SMBJ Series, Unidirektional, 51 V, 82.4 V, DO-214AA (SMB), 2 Pin(s), tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: DO-214AA (SMB), rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Durchbruchspannung, min.: 56.7V, Qualifikation: -, Durchbruchspannung, max.: 62.7V, isCanonical: N, usEccn: EAR99, Sperrspannung: 51V, euEccn: NLR, Spitzenimpulsverlustleistung: 600W, TVS-Polarität: Unidirektional, Anzahl der Pins: 2Pin(s), Produktpalette: TRANSZORB SMBJ Series, productTraceability: No, Betriebstemperatur, max.: 150°C, Klemmspannung, max.: 82.4V, SVHC: Lead (21-Jan-2025).
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
SMBJ51A-E3/52 | Hersteller : Vishay |
Diode TVS Single Uni-Dir 51V 600W 2-Pin SMB T/R |
auf Bestellung 8250 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 1983 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
SMBJ51A-E3/52 | Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
Description: TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO214AAPackaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: DO-214AA, SMB Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ) Applications: General Purpose Current - Peak Pulse (10/1000µs): 7.3A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 51V Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ) Unidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 56.7V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 82.4V Power - Peak Pulse: 600W Power Line Protection: No Part Status: Active |
Category: Unidirectional TVS SMD diodesDescription: Diode: TVS; 600W; 57.6÷61.8V; 7.3A; unidirectional; ±5%; SMB; SMBJ Type of diode: TVS Peak pulse power dissipation: 0.6kW Max. off-state voltage: 51V Breakdown voltage: 57.6...61.8V Max. forward impulse current: 7.3A Semiconductor structure: unidirectional Tolerance: ±5% Case: SMB Mounting: SMD Leakage current: 1µA Kind of package: 7 inch reel; tape Manufacturer series: SMBJ Technology: TransZorb® Features of semiconductor devices: glass passivated |
auf Bestellung 549 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Cупрессор 51В 10%, 600Вт, SMB (DO-214AA) (SMD) Група товару: Супресори Од. вим: шт |
auf Bestellung 140 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
SMBJ51A-E3/52 | Hersteller : Vishay General Semiconductor |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 51V 1000W UniDir TransZorb 5% Tol |
Description: TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO214AAPackaging: Cut Tape (CT) Package / Case: DO-214AA, SMB Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ) Applications: General Purpose Current - Peak Pulse (10/1000µs): 7.3A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 51V Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ) Unidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 56.7V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 82.4V Power - Peak Pulse: 600W Power Line Protection: No Part Status: Active |
SMBJ51A-E3/52 | Hersteller : Vishay Semiconductors |
auf Bestellung 46 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Description: VISHAY - SMBJ51A-E3/52 - TVS-Diode, TRANSZORB SMBJ Series, Unidirektional, 51 V, 82.4 V, DO-214AA (SMB), 2 Pin(s)tariffCode: 85411000 Bauform - Diode: DO-214AA (SMB) rohsCompliant: YES Diodenmontage: Oberflächenmontage hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Durchbruchspannung, min.: 56.7V Qualifikation: - Durchbruchspannung, max.: 62.7V usEccn: EAR99 Sperrspannung: 51V euEccn: NLR Spitzenimpulsverlustleistung: 600W TVS-Polarität: Unidirektional Anzahl der Pins: 2Pin(s) Produktpalette: TRANSZORB SMBJ Series productTraceability: Yes-Date/Lot Code Betriebstemperatur, max.: 150°C Klemmspannung, max.: 82.4V SVHC: Lead (21-Jan-2025) |
auf Bestellung 646 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 378 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
0,6kW, 51V, unidirectional SMBJ51A-E3/52 Vishay DTSMBJ51A VISAnzahl je Verpackung: 250 Stücke |
auf Bestellung 750 Stücke: Lieferzeit 7-14 Tag (e) |
| SMBJ51A-E352 |
SMBJ51A-E3\52 | Hersteller : Vishay Semiconductors | ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W,51V 5%,UNIDIR,SMB TVS |